Jdi na obsah Jdi na menu
 

CVIČENÍ DOMA V DOBĚ KORONAVIROVÉ

7-máci, dobrý večer!

Už asi bylo dost lenošení ( u některých určitě ) , občas zvedneme zadky od comp a znovu začneme, aspoň trochu, sportovat. Vím, že takto plnohodnotnou přípravu rozhodně nenahradíme, ale určitě tím nic nezkazíme. A hlavně úplně neztratíme to, co jsme doposud postupně vybudovali. Veškeré tréninkové nabídky, nápady a výzvy budeme nacházet na našich e-mailových stránkách.

Určitě nezačneme zhurta, žádnou divočinou. Snad už nám počasí aspoň trošku bude přát a pustí nás ven. Proběhnout se, souvisle, bez přerušení 30 min. ( i více ) nízkou až střední intenzitou. Zvolíte si své tempíčko, jak se říká, kousnete se a vydržíte v poměrně jednotvárné činnosti. Rozhodně neměňte intenzitu běhu ( nezrychlujte ani nezpomalujte ).

 

Půjdete ven další den ( nebo jeden den vynecháte ), znovu se proběhnout, na 30 a více minut. Tentokrát zařaďte nám dobře známý fartlek. Pravidelně či nepravidelně střídejte vyšší a nižší intezitu běhu, mezi jednotlivé běžecké úseky vložte kratičké rychlostní nebo silové prvky ( starty, sprinty, přeskoky, krátké výběhy do schodů či kopce, metkalfy,……) Klidně vložte i krátké úseky s chůzí. Ale ne, že ve finále toho více nachodíte než naběháte.

 

A venku lije a lije….Co doma?

Vždyť máme opěrky na kliky a k nim manuál. Takže je vytáhneme z pod postele, oprášíme a hurá na ně! Při pravidelném, klidně dvojfázovém cvičení ( ráno, odpoledne ) snad všichni dostřelíme od modré do brány.

 

A nezapomeneme na core! To sice moc velká zábava není, ale ty svalíky v těle, které nejsou vidět, určitě potřebujeme.

Takže, jdeme na to! Soupeři nespí! A my chceme být všem důstojným soupeřem. Zůstaňte zdrávi, brzy se ozvu. Trojan

core-1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kliky.jpg